Boj

Zásahové plochy pro boj:

  1. platné: trup, ruce až po zápěstí (bez), nohy až po kotníky (bez), luk a kopí: trup těla (i s rameny)
  2. neplatné: od zápěstí a kotníků níže
  3. zakázané: hlava, krk a rozkrok
  4. životy (základní 2, za kostým +1)
   1. zbroj - prošivanice, kožená a kroužková bez prošívanice, +1
   2. zbroj - kožená a kroužková s prošívanicí, plátová +2
   3. zbroj - přilba +1
  5. zásahy: trup za 2 životy, ruce a nohy za 1 život, pokud budou nátepníky a holení chrániče tak předloktí a holeně bez životu

Je zakázáno vykrývat se neplatnými a zakázanými plochami!!!

Při souboji je nutno opravdu sekat a dělat nápřahy, aby to trochu vypadalo - ne jako když se elfíci plácají po prdelkách... Zásah by měl být taky cítit. To však neznamená, že to do nich budete řezat hlava nehlava - brutalita se bude trestat nějakým obzvláště brutálním způsobem!!! Zásah vždy uznává zasažený. Zásah pouze do oblečení či jemné škrábance sotva špičkou zbraně se nepočítají.

Je zakázáno bodat či jakkoliv body naznačovat, nesmí se naznačovat ani útočit na zakázané plochy. A hovadiny jako vlnitý plech a další blbiny se taky dělat nebudou!!! Kdo bude přistižen při bodání či jiných nebezpečných aktivitách, může být (a pokud to bude již poněkolikáté tak určitě bude) vyloučen ze hry.

Je vaší povinností hlídat soupeřova záda. Pokud uvidíte, že couvá k něčemu, co ho může zranit, o co může zakopnout a spadnout apod. tak mu to oznamte a počkejte, až se ujistí, kam má couvat. Nesmí se shazovat z hradeb a jinak na protivníka tlačit tak aby schválně spadl. Pokud budou schody nebo brána hradu ucpána, vždy musí padlé pustit ven a této výhody nesmí využít žádná ze stran k proniknutí dovnitř či ven. Přijeli jsme si zahrát a zabojovat a ne se takhle blbě zmrzačit!!! V každé zdi bude branka pro tzv. mrtvé kteří tudy budou opouštět vnitřek města či hradu. Touto brankou nesmí nikdo dovnitř a kdo tudy projde je automaticky pokládán za mrtvého. Je to proto, aby se lidi necpali oběma směry a nedošlo k úrazu (díky). Mrtví na nepřátelském území by měli mít zbraně nad hlavou ať je jasné kdo je živý.

Pokud dojde ke zranění, boj se okamžitě zastavuje a je vaší povinností doprovodit zraněného, kterého jste zranili, k někomu z organizátorů, či ke zdravotníkovi!

Ostatní

Nepřijeli jste se hádat, tak se podle toho chovejte. Spory odložte na později, nebo je vyřešte někde bokem. Kdo bude neustále dělat problémy, bude vyražen!

Vodárny jsou zakázány!!! U vodáren se jenom kouří a při bojích se o ně zakopává. Nechte si je na večer po bitvě.

Jinak co se kouření týče: Okolo ohně házet do ohně. Pro vodárnu platí obdobné, jen ji nezadupávejte, nezahrabávejte ani nehažte do ohně, vyšlo by vás to draho. Trávu nechci vidět, pokud si chcete dát špeka, tak daleko ode mě. Drogy? Koho uvidím fetovat, toho osobně stáhnu z kůže.

Nikdo očividně opilý, zfetovaný, zhulený či jinak mimo nebude do hry vpuštěn. Pokud zjistíme, že se někdo takový v poli pohybuje a hraje, poletí z akce ven!